Gegevens bouw

  • Bouw: ….

    Afgebroken: 1973

Nijskjirrich

Op woensdag 6 november 1968 is in hotel Tjaarda ‘bij inzet’ in het openbaar verkocht:

  • het WOONHUIS met HOUTEN HOK, REED en GROND aan de PRINS BERNHARDWEG nr. 47 te Oranjewoud, mondeling verhuurd aan de heer H. Boelsma voor f 120,42 per half jaar, groot plm. 15 are.
  • het WOONHUIS met HOUTEN HOK, en GROND aan de PRINS BERNHARDWEG nr. 49 te Oranjewoud, mondeling verhuurd aan de heer L. Strampel voor f 20,07 per maand, groot plm. 9 are.

Percelen op 12 januari 2969 in het genot van de lopende huurovereenkomsten.

In 1973 werd deze woning gesloopt en verdween nr. 47 letterlijk van de kaart. De dubbele 'krotwoning' maakte plaats voor een nieuwe woning, nr. 49.

Op nr. 47 woonde jarenlang de familie Harmen en Johanna Boelsma met hun gezin met maar liefst zeven kinderen.

Tijdlijn

1959

Mej.  A.V. Bieruma-Oosting laat G.H. Brouwer een kozijn plaatsen in de westgevel.
1968

Op woensdag 6 november 1968 wordt de dubbele woning in hotel Tjaarda ‘bij inzet’ in het openbaar verkocht.

De linker helft van de woning, nr. 47,  werd ingezet door J. Boek te Wolvega voor f 9.099,–. Dhr. Y. Bakker te Heerenveen werd koper van de rechter woning, nr. 49, het ‘woonhuis met houten hok en grond, groot 9 are aan de Prins Bernhardweg 49 te Oranjewoud voor f 7.475,–.

Tips of meer informatie?

Graag! Uw bijdrage is zeer welkom. Neem contact met ons op.